teisipäev, 14. september 2021

Minust ja vahetusaasta protsessi algusest

 Kes mina siis olen?


-Hea küsimus, eks ma Itaaliasse ka sellepärast tulingi, et teada saada, mida ma teeks, kes ma oleks kui keegi mind ei teaks. Palju ma muutunud pole. Olen siiani tavaline tüdruk Tallinnast, kes käib veel koolis, magab oma lemmik kaisukaruga ning armastab ülekõige kunsti, magamist ja lugemist, suurelt unistamist.

Nimi pole ka muutunud. Olen Isabella, kuusteist aastat selle väikese maakera peal seigelnud ja suurim seiklus on veel ees. Vahetusaasta on minu jaoks midagi mis on suure kaarega mu mugavustsoonist väljas. Mitte, et mul oleks inimestega raske suhelda, kuid kodune elu Eestis muutus igapäevaga meeldivamaks, mulle ei meeldi hüvastijätud.

Hobisi jagub mul päris palju: tantsimine, võrkpall, jõusaalis käimine, joonistamine, maalimine, laulmine jne. Kõikidega olen pikemalt tegelenud (v.a laulmine). Kunst kuulub kindlasti ka mu suurtesse tuleviku plaanidesse ja unistustesse. Kelleks ma saada tahan? Ei oska öelda, äkki Itaalias selgub. Oluline on olla õnnelik ja rahul sellega mis on, mis tuleb ja olla tänulik sellele mis on olnud :) 




Kust sai idee minna vahetusaastale alguse?

Seda mäletan ma hästi (kuid mitte kuupäevaliselt). Kuskil 2019 november/detsember, tuli reklaam vahetusprogrammist VeniVidiVici. Tegu on eesti-sisese vahetusõpilaste programmiga. Mõtlesin minna Saaremaale kaheks nädalaks. Pere oli muidugi nõus ja kiitis idee heaks. Seejärel tuli järgmine reklaam kuskil 2020 jaanuaris ette nimega ''YFU''. Vaatasin ja uurisin veidi, aga panin lehe kohe kinni sest hinnad olid niii kallid. Muidugi ma ei uurinud ka rohkem raha kohta. Kuidagi sattusin ka ASSE lehele, kuid silma jäi just YFU. Mõte vahetusaastast ja YFUst püsis mu mõtetes nädalaid, kuid isegi. Peagi sain teada, et üks mu parimatest sõbrannadest läheb YFUga Prantsusmaale. See idee kõlas ikkagi niii hästi mu peas, et otsustasin selle ette võtta. 


Miks just Itaalia?

Ma valetaks kui ütleks, et Itaalia jäi mulle esimesena silma. Nagu eestlane ikka, oli mul tugev USA palavik. Kõik see gümnaasium USAs, ballid, kooli jalgpalli mängud, kiirtoidu kohad jne. See kestab muidugi siiani, aga nüüd oskan ma vaadata USA läbi suuremate silmade, kui 15-aastase tolle aegse Isabella omade. Peale idee selgitamist (tegin isegi slideshow oma vanematele, et nad USAga nõusse saaksid, taha panin veel hümni, lugesin plusse ja miinuseid jne) oli mu vanemate vastus selge ei. Nende jaoks oli USA liiga kaugel ning ma ei oleks saanud seda raha (võibolla) kokku. Minu pere ütles mulle kohe, et see on sinu tegemine, kui sa tahad minna-mine, aga sa oled piisavalt suur, et see kõik ise läbi teha. Seejärel mõtlesin Taani, Hispaania, Austria, Belgia üle, aga siis leidis Itaalia tee mu südamesse. Kes ei armastaks seda toitu, muusikat? Hakkasin Itaalia ajalugu, keelt, kunsti, kultuuri lähedamalt uudistama. Samuti on seekodust nii eemal, aga samas lähedale. Sellega olid mu vanemad kohe nõus. Regasin end kohe YFU lehel ära ja valimispäev polnud enam kaugel. -2020 jaanuar-mai


Vahetusaastale eelnev protsess

Märts, 2020-Esiteks käisin ma infopäeval. Kahjuks toimus see muidugi Zoomis, sest tegu oli pandeemia algusega. 

Mai, 2020-Valimispäev! Pabistasin õudsalt kuid tegelikult polnud see midagi kui sa oled mõistlik inimene. Seda võivad kinnitada absoluutselt kõik vahetusõpilased. Läbisin selle edukalt, kuid see oli alles algus. 

Juuni, 2020-Lepinguvestlus kontoris (ka sellel ajal oli mul veel mõtetes USA, Taani ja Hispaania peamiselt, kuid huvi Itaalia vastu tekkis järsku, suure pauguga), allkirjastasime peatselt ka lepingu asukohaga Itaalia, ilma keelelaagrita. 

Juuni 20-jaanuar 21-Rahvusvaheline fail. Põhimõtteliselt panin sinna kirja kõik enda kohta, endast, perest kuni selleni, mida ma söön, kas ma oskan ujuda, hinded jne. Faili oleksin tegelikult valmis saanud ka kuuga, aga arstiaegu oli ääretult raske saada. 

Märts 2021-Taotlesin stipendiumi, sain teise vooru, sain ka stipendiumi (rahast ja stipendiumist saab lugeda järgmisest postitusest) 

31. märts 2021-Sain teada oma imelise vahetuspere, sain teada, et sain YFU Uks Maailma stipendiumi, aitäh!

Aprill 2021-Kodugruppide kohtumine. (Kodugrupp-kõik YFU vahetusõpilased Eestist, kes lähevad samasse riiki/piirkonda) Meid oli 9, kes lähevad Itaaliasse. Rääkisime traditsioonidest Itaalias, tutvusime üksteisega ja ka reeglitega, olukordadega jne. Kutse eelorientatsioonile ehk ELOle.

11-13 juuni 2021-ELO, üks tähtsaim üritus/laager enne vahetusaastat. Seal olid kõik vahetusõpilased Eestist. Saime üksteisega tuttavaks, nägime vabatahtlikuid, osalesime koolitustel, saime uusi sõpru. Väga-väga tore oli!

Samuti saime ka infopakette (kindlustus, kaardimakse, lennupiletid jne) vahemikus mai-august 2021. 

30 august 2021, kell 3.45-Minek esmalt Riiga ja siis Milaanosse.


Allpool paar pilti ELOlt (rohkem pilte leiab instagramist @bellaitaalias)







Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Hiljutiseim postitus

Omamoodi kultuurnne Itaalia

ERINEVUSED Eesti ja Itaalia on üksteisest küllaltki kaugel, seega erinevad ka kombed, harjumused ja tavaelud. Nii palju kui ma ise olen märg...

Populaarne